Изборите во април се клучни заради бегалската криза и евроинтергациите на државата


Претседателот Иванов потенцираше дека моменталната статус-кво состојба околу интергацијата на Македонија во ЕУ и НАТО не смее да продолжи.Претседателот Ѓорге ...
| | веќе видена | слични

Политичките партии не смеат да ја пропуштат можноста да постигнат компромис за одржување фер и демократски избори, а како единствен предуслов за тоа е целосно ...
| | веќе видена | слични

Целосното спроведување на договорот од Пржино е клучно за одржување фер, слободни и демократски избори, порачаа известувачите на мониторинг комисијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата работи со полн капацитет и презема мерки и активности кои се во насока на организирање на фер, кредибилни и демократски избори на 24 април 2016 година, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата за спроведување на изборите, Емил Димитриев, денеска оствари средби со Лиза Кристоферсон и Валериј Гилечи, известители на Комисијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ЕУ и НАТО интеграцијата на Република Македонија, напредокот во соработката со Советот на Европа и внатрешно-политичката состојба беа темите во фокус на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МНР соопшти дека за време на средбата Попоски го реафирмирал стратешкиот интерес на државата за членство во Европската Унија и НАТО, потенцирајќи ги значењето ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите, Емил Димитриев денеска се сретна со Лиза Кристоферсон и Валериј Гилечи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една од посветлите точки во македонската репрезентација на Светското првенство во Египет дефинитивно е голманот Мартин Томовски. Томовски е замена за првиот ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 168 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе добие пензија од над 221 илјади долари годишно и други бенефиции, далеку повредни од парите. Меѓутоа, ако ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изборите во април се клучни заради бегалската криза и евроинтергациите на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: