Попоски: Потребна е поголема координација и комуникација меѓу земјите од бегалската рута


Министерот за надворешни работи Никола Попоски на денешните средби со колегите од земјите кои се дел од балканската бегалска рута, како и со американскиот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Прашањето дали ќе има или ќе нема бегалски кампови на територијата на Македонија претседателот Иванов го затвори на самитот во Брисел во октомври 2015 година. ...
| | веќе видена | слични

– Република Македонија останува на својот став, ние сме транзитна држава, ние не сме земја крајна дестинација и како транзитна држава остануваме со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии
5 копии

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски: Потребна е поголема координација и комуникација меѓу земјите од бегалската рута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: