Иванов се сретна со генералниот секретар на ОБСЕ, Заниер


3 копии

Република Македонија нема да се претвора во семафор за имигрантите. Нема да ја преземаме одговорноста и сами да одлучуваме кого да испраќаме и кого не од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски на денешните средби со колегите од земјите кои се дел од балканската бегалска рута, како и со американскиот ...
| | веќе видена | слични

На средбата претседателот Иванов изворно се информира за состојбите во Ирак и на Блискиот Исток, бидејќи голем број од бегалците кои пристигнуваат во Република ...
| | веќе видена | слични

За време на Минхенската безбедносна конференција претседателот Ѓорге Иванов денеска оствари средба со американскиот сенатор Џон Меккејн, на која присуствуваа и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов се сретна со генералниот секретар на ОБСЕ, Заниер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: