Сите осуммина за кои е побаран притвор вечерва се повикани во судот кај двајца судии


Ако се цени според должината на исказот на Едмонд Темелко од Пустец кој цел ден е во канцеларијата на судиите за претходна постапка, приведен како дел од ...
| | веќе видена | слични

За актуелните политички состојби, работата на СЈО и соработката меѓу Јанева и СДСМ, говореше универзитетскиот професор Александар Климовски, во емисијата на ...
| | веќе видена | слични

Заев вика треба да испорачаат резултати, наредниот ден Јанева испорачува резултати. Тоа е чист аматеризам. Универзитетскиот професор Александар Климовски, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генерален и неизбежен е заклучокот дека специјалното обвинителство на Катица Јанева има за цел да обезбеди притвор без никакви аргументи, но со едноставна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалното јавно обвинителство кое во јавноста излезе со политички квалификации нарушувајќи ја на тој начин пресумцијата за невиност на посочените, всушност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 524 | | | веќе видена

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 450 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 308 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 371 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите осуммина за кои е побаран притвор вечерва се повикани во судот кај двајца судии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: