Четири лица уапсени во нереди во Атина, десет полицајци повредени


Најмалку четири лица се уапсени, а десет полицајци повредени во денешните судири меѓу грчки фармери и полицијата во Атина за време на протест против пензиската ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

 Блокадите на границите и по повеќе од 20 дена остануваат, а земјоделците, масовно пристигнаа во Атина. Вчера, над 15 илјади земјоделци со 20 трактори и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Грчката полиција употреби во петокот солзавец во судирот со земјоделците кои огорчени од реформите во пензискиот систем ја каменуваа зградата на министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 350 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 393 | | | веќе видена

Јулија, вдовицата на починатиот критичар на Кремљ, Алексеј Навални, досега беше во сенка, ставајќи се првенствено во улога на сопруга и мајка, а не на ...
сите 425 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, по превземањето на власта, ќе спроведе два клучни проекти, во областа на урбанизмот. Првиот проект се вика BIM (Building Information Modeling), со ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води во секоја изборна единица а најубедливо во третата каде предвидувањата се дека ќе освои двојно повеќе пратеници од СДСМ. Ова е заклучокот од ...
сите 144 | | | веќе видена

Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони, кој од 18 часот беше блокиран од грчките земјоделци, а тамошните погранични ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири лица уапсени во нереди во Атина, десет полицајци повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: