Ако пропадне Шенгенот, најтешко ќе им биде на земјите од Западен Балкан


Ако пропадне Шенгенскиот договор, најтешки последици ќе почувствуваат земјите од Западен Балкан, предупреди министерот за надворешни работи на Словачка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доколку Европската унија (ЕУ) се откаже од шенгенската безгранична зона, тогаш ние ќе се откажеме од Европа, оцени во петокот италијанскиот премиер Матео Ренци ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии

– Сите се надеваме на планот А, но сите воедно размислуваме што ќе се случи доколку тој план не успее. Се надевам дека нема да се случи најлошото сценарио. Но, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската комисија денеска информираше дека синоќа се одржала 14-тата видео-конференција меѓу лицата за контакт номинирани по средбата на лидерите на земјите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 595 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 366 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако пропадне Шенгенот, најтешко ќе им биде на земјите од Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: