Утре облачно време, температури над нулата

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, што ќе услови понатамошно топење на снежната покривка на планините. И утре ќе има услови за утринска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
4 копии

Температурата која денеска ја очекуваме е од 9°С до 11°С низ котлините и повисоките населени места. Поширокото гевгелиско - дојранско подрачје повторно очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија попландево времето ќе биде претежно сончево со локална облачност . Ќе дува слаб северозападен и западен ветер.Максималните дневни температури ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре облачно време, температури над нулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: