ПССЕ со своја мисија ќе ги набљудува предвремените избори во Македонија


Пратеникот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски обраќајќи се од името на Европската народна партија (EPP), ја поздрави во понеделникот одлуката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската СДСМ и нејзините „борци за демократија“ немало да учествуваат на избори на 24-ти април, барем засега. Лидерот на опозициското движеше, Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Три од четирите големи партии се за избори на 24 април 2016 година, а всушност еднострана е само одлуката на СДСМ против овие избори, за кои претходно дадоа ...
| | веќе видена | слични

Уште еден повик до Заев за придржување до договорот од Пржино и учество на изборите на 24 април пристигна од американските аналитичари пренесени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Документот кој практично ги обединува четирите претходно предложени декларации од неколку политички партии кај нашиот источен сосед, има девет точки во кои ...
сите 656 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Почнувајќи од денеска од 18:00 часот, за сообраќај ќе биде затворена улицата Самуилова, на потегот од улицата Самуилова до крстосницата со улицата Прохор ...
сите 419 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПССЕ со своја мисија ќе ги набљудува предвремените избори во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: