ЕП Полска 2016: Ново реми на Македонија


Селекцијата на Хрватска никако не може да избегне од полуфиналната судбина на европските првенства. Нова неприминлива пречка за хрватите беше Шпанија која ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата машка ракометна репрезентација на Македонија го заврши својот настап на Европското првенство во Полска на 11. место. Според прикажаното на паркетот ...
| | веќе видена | слични

Велат, по војна е најлесно да се биде генерал. Лесно е да се биде и Соломон откако ќе биде добиено конечното решение на проблемот. Мајсторијата е да ја најдеш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП Полска 2016: Ново реми на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: