Миркуловски: Со Србија ќе биде потешко отколку со Полска и Франција


Средниот бек на македонската репрезентација Филип Миркуловски предупредува дека овој натпревар со Србија, кој е решавачки за двете селекции, ќе биде многу ...
| | веќе видена | слични

Франција вчера успеа да ја победи селекцијата на Хрватска, и тоа на убедлив начин, со 32:24, а на голот на Французите, повторно блескаше Тиери Омејер. Тој ...
| | веќе видена | слични

И да ги добиеме двата меча со Норвешка и Белорусија, немаме шанси за четвртото место во групата, поради полошиот скор во меѓусебниот дуел со Полска и Хрватска. ...
| | веќе видена | слични

Норвешка продолжува со извонредни резултати на Европското ракометно првенство во Полска каде го совлада домаќинот со 30:28. Со оваа победа Норвешка се ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Норвешка е најголемото изненадување на Европското првенство во Полска, откако забележа уште една победа, овојпат над домаќинот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 402 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 528 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 666 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миркуловски: Со Србија ќе биде потешко отколку со Полска и Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: