Експозе на премиерот Емил Димитриев – интегрално


2 копии
3 копии

Пратеникот Антонио Молошоски вечерва во расправата по експозето на премиерот на преодната Влада нагласи дека таа се избира во многу важен период за Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од говор на Емил Димитриев Момент кој што претставува голем предизвик, но и момент кој истовремено како резултат на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Александар Николовски синоќа на собраниската расправа за избор на преодната Влада рече дека ова е финале на процес почнат минатата година кој треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, кој, меѓу другото, спречува споделување на доверливи информации на лица кои не ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 160 | | | веќе видена

Мултимилионската инвестиција и електричниот автомобил „E-Go“ кој ќе се произведува во ТИРЗ во Тетово е нашиот влог за идните генерации, објави денеска ...
сите 122 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 418 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Рускиот дипломат Михаил Улјанов ги повика Обединетите нации да интервенираат за да се осигура безбедноста на украинската нуклеарна централа Запорожјe, која е ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експозе на премиерот Емил Димитриев – интегрално

Од:
До кого (е-маил):
Порака: