Поради дождот Аиво Орав ја отвори гаражата – топол чај за новинарите


3 копии

По изјавата на eвроамбасадорот Аиво Орав, дека тој, како и еврокомесарот Јоханес Хан и Питер Ванхауте добивале закани и дека поради тоа мора да се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Жестоките медиумски напади против европските посредници предизвикаа и подигање на безбедноста на претставниците на Европската унија. Не прецизирајќи од каде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов имаше работна вечера со амбасадорот на Француската Република Лоренс Оер, како и со амбасадорите на ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска уште еднаш ги повика партиите да најдат датум за да може да се стави фокус на предизвиците со кои се соочува ...
| | веќе видена | слични

Како реакција на новото продолжение на неизвесноста за конечно исполнување на политичкиот Протокол од Пржино, што ја доведува во прашање брзата разрешница на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, повторно ги повикува лидерите на политичките партии да покажат одговорност кон граѓаните на Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење ...
сите 212 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Владата врз основа на сите анализи развива стратегии и сценарија што значат и краткорочно и долгорочно планирање. Краткорочни се оние што ги носиме и се, пред ...
сите 475 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради дождот Аиво Орав ја отвори гаражата – топол чај за новинарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: