Стравот од тероризмот се шири – прогласен највисок степен на тревога во Индонезија, Малезија, Сингапур и Филипини

4 копии

Терористичкиот напад, што беше извршен на 12 јануари во Истанбул, а во кој беа убиени десет лица, ја подвлекува неопходноста од поактивна борба против групата ...
| | веќе видена | слични

Во телефонски разговор претседателите на САД и Турција, Обама и Ердоган се согласиле да продолжи соработката првенствено против екстремистичкката организација ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 897 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 282 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стравот од тероризмот се шири – прогласен највисок степен на тревога во Индонезија, Малезија, Сингапур и Филипини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: