ИД удри и на Џакарта


ВО НАПАД ИМИТАЦИЈА НА ОНОЈ ОД ПАРИЗ ИНДОНЕЗИЈА, 15 јануари (АП) - Напаѓачи активираа самоубиствени бомби и отворија оган пред кафуле на "Старбакс" во главниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Најмалку 21 лице од кои најголем дел студенти, се убиени, а 30 се ранети при напад на универзитет на северозападот на Пакистан.Полициската операцијата против ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии
7 копии

Група вооружени мажи нападне универзитет во северозападен Пакистан, искористувајќи ја густата магла, јави Ројтерс. Сведоци раскажуваат дека слушнале истрели и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 283 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 307 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 577 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИД удри и на Џакарта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: