Заев по примерот на Шекеринска и Црвенковски слави, а знае дека убедливо ќе изгуби

Партијата која цела деценија е во длабока опозиција очигледно помисли дека е доволно Груевски да се повлече за да може да слават и да очекуваат власта да отиде во нивни раце. Но, искусните политичари од СДСМ многу добро знаат зошто не се на власт. Тие ги гледаат и анкетите кои им покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ ужива огромна предност во довербата кај граѓаните и дека ниту на следните избори, СДСМ нема да избегне од екстремно нискиот рејтинг, пишува Курир . Ова е многу добро познато и за нивното членство, каде политичарите од СДСМ влеваат лажна надеж за изборна победа, не само за овие, туку и за сите досегашни изборни циклуси во кои опозицијата доживува дебакл. Груевски со својот потег само докажа дека стои до крај да ги исполни сите обврски од договорот во Пржино. Таму е наведено дека премиерот на државата треба да се повлече од функцијата на 100 дена пред изборите. СДСМ пред и по бледиот настап на Заев кој не траеше ниту една минута, одлучи да вее знамиња од автомобилите и да прикажува лажна еуфорија. Иако ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ слави откако премиерот Никола Груевски, почитувајќи го договорот од Пржино, времено се повлекува од функцијата, пишува „Курир“. Никој не знае што слави опозициската партија, но очигледно раководството со лажна еуфорија го замајува своето членство. Откако вчера со автомобили свиреа и вееја знамиња во Скопје, поддржувачи на социјалдемократите славеа и во Градско. Искршени клупи, откорнати канделабри, срушен бетон, многу ѓубре и неред по славењето во Градско на СДСМ. Оваа партија знае дека ќе ги загуби и изборите кои следат, а тоа се докажа со бројните анкети за испитување на јавното мислење. Но, не е прв пат СДСМ да слави пред да изгуби на избори. Така славеше и Црвенковски и Шекеринска пред да се соочат на избори со народот кој им покажува црвен картон. Нивните славења, сепак, не беа вака насилни како во време кога СДСМ е предводено од Зоран Заев.
| | веќе видена | слични

Никој не знае што слави опозициската партија, но очигледно раководството со лажна еуфорија го замајува своето членство. Откако вчера со автомобили свиреа и вееја знамиња во Скопје, поддржувачи на социјалдемократите славеа и во Градско. Искршени клупи, откорнати канделабри, срушен бетон, многу ѓубре и неред по славењето во Градско на СДСМ. Оваа партија знае дека ќе ги загуби и изборите кои следат, а тоа се докажа со бројните анкети за испитување на јавното мислење. Но, не е прв пат СДСМ да слави пред да изгуби на избори. Така славеше и Црвенковски и Шекеринска пред да се соочат на избори со народот кој им покажува црвен картон. Нивните славења, сепак, не беа вака насилни како во време кога СДСМ е предводено од Зоран Заев.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 219 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 262 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 309 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 123 | | | веќе видена

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев по примерот на Шекеринска и Црвенковски слави, а знае дека убедливо ќе изгуби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: