Исламска држава убиваше луѓе низ Џакарта по урнекот на Париз


2 копии

Полицијата во Индонезија денеска соопшти дека се идентификувани организаторите на терористичкиот напад во центарот на Џакарта, во кој, на 14 јануари загинаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Високи полициски офицери и експерти за антитероризам во Индонезија денеска објавија неколку текстови во кои проценуваат дека законите за антитероризам во оваа ...
| | веќе видена | слични

Индонезиската полиција во саботата соопшти дека ги уапсила сите лица поврзани со нападот во центарот на Џакарта, што во четвртокот го изведе Исламската држава. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 14 јануари во Џакарта, главниот град на Индонезија, избувна експлозија во близина на трговскиот центар Sarinah и зградата на ОН. Како резултат на нападот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВО НАПАД ИМИТАЦИЈА НА ОНОЈ ОД ПАРИЗ ИНДОНЕЗИЈА, 15 јануари (АП) - Напаѓачи активираа самоубиствени бомби и отворија оган пред кафуле на "Старбакс" во главниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 569 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исламска држава убиваше луѓе низ Џакарта по урнекот на Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: