Груевски: На изборите ќе кажеме „Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа`!

На изборите ќе кажеме „Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа", истакна премиерот Груевски во обраќањето до јавноста.-Денес Македонија им докажува на сите дека верува во себе и знае што прави, и се бори за себе и својата подобра иднина и нема да дозволи никој да си игра со тоа! Јас верувам во вас и верувам во Македонија! Знам дека и вие верувате! Одиме напред! Заедно, рамо до рамо, секој ден до денот на изборите кога повторно ќе застанеме цврсто и со гордо крената глава ќе кажеме – успеавме – Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа, заклучи Груевски.
| | веќе видена | слични

На изборите заедно со вас ќе кажеме Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа, им порача премиерот Никола Груевски на граѓаните во вечерашното обраќање за јавноста. - Денес Македонија им докажува на сите дека верува во себе и знае што прави, и се бори за себе и својата подобра иднина и нема да дозволи никој да си игра со тоа! Јас верувам во вас и верувам во Македонија! - Знам дека и вие верувате! Одиме напред! Заедно, рамо до рамо, секој ден до денот на изборите кога повторно ќе застанеме цврсто и со гордо крената глава ќе кажеме – успеавме – Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа, потенцира Груевски.
| | веќе видена | слични

Премиерот Никола Груевски во вечерашното обраќање за јавноста порача дека наскоро заедно со народот ќе обзнани една нова ера на визија, на акција и на резултати. - Со нетпрение ги чекам сите идни разговори со вас на терен, затоа што тоа е мојот план, да бидам постојано со вас и да разговараме и да се договараме за заедничката иднина на нашата татковина. Ќе споделуваме идеи и планови, проекти, мерки, чекори и мислења како да се подобриме и што дополнително да направиме. Заеднички ќе обзнаниме една нова ера на визија, на акција и на резултати, рече Груевски во обраќањето.
| | веќе видена | слични

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 220 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 80 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 203 | | | веќе видена

Во таа насока се и измените во Законот за извршување усовоени од Собранието со кои покрај што се намалува делот за извршување, целосно се иззема извршувањето ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: На изборите ќе кажеме „Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа`!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: