Јанева до новинарите: следете ме на Фејсбук


Kатерина Нешкова Специјалната обвинителка Kатица Јанева свесно не составила записник од предавањето на материјалите од незаконско прислушување од страна на ...
| | веќе видена | слични

Европратениците Иво Вајгл, Ричард Ховит и Едуард Кукан на средбата со Специјалната обвинителка, Катица Јанева, укажале на недоволната соработка на Судот со ...
| | веќе видена | слични

Покрај докази од предметот „Пуч“, специјалната обвинителка Катица Јанева од судот ги побарала и предметите за убиството на Мартин Нешковски и за случајот ...
| | веќе видена | слични

Јанева не напишала на кои законски одредби се повикува, тврди дека материјалите што и биле доставени се сензитивни, но не објаснила како ја утврдила содржината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема сомневање дека Катица Јанева свесно и со намера му го овозможила ова на Зоран Заев и станала соучесник во неговите политички, партиски и криминални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 322 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 413 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека не се сложува со констатацијата дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ сложно го донеле законот за легализација на ...
сите 176 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, потврди дека идната недела се поканети на вечера шесте лидери на земјите од западен Балкан за ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанева до новинарите: следете ме на Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: