Заев се сретна со европратениците Ховит, Кукан и Вајгел


2 копии

Повеќе од седум часа нема никаков резултат од преговорите во Пржино, владеачката партија одбива одложување на изборите, но истовремено не нуделе гаранции дека ...
| | веќе видена | слични

Кров над глава и греалка добија новинарите кои вечерва ги следат преговорите меѓу политичките партии под покровителство на еврокомесарот Јоханес Хан. Студеното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни рбаоти на Холандија, Берт Кундерс, синоќа пред Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент ги претстави приоритетите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 528 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 202 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Над 100.000 хируршки интервенции, 700.000 реализирани прегледи и над 16.500 новородени бебиња и детски насмевки ја одбележаа деценијата зад нас, во која над ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се сретна со европратениците Ховит, Кукан и Вајгел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: