Науновски и Даштевски се вдомија во Комисијата за заштита од дискриминација


Тони Науновски, Александар Даштевски, Александар Спасеновски, Нена Неновска-Георгиевска, Јован Ананаиев, Ирфан Дехари и Беким Кадриу се имињата за кои ...
| | веќе видена | слични

Мрежата за заштита од дискриминација остро реагира на новиот состав на Комисијата за заштита од дискриминација. Од групацијата на организации забележуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мрежата за заштита од дискриминација остро реагира на новиот состав на Комисијата за заштита од дискриминација, кој беше избран на 11.01.2016 година. И покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мрежата за заштита од дискриминација (МЗД) во која членуваат поголем број организации, остро реагира на новиот состав на Комисијата за заштита од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мрежата за заштита од дискриминација остро реагира на новиот состав на Комисијата за заштита од дискриминација. Според мрежата, и покрај неопходноста од ...
| | веќе видена | слични

Соопштение на Мрежата за заштита од дискриминација Мрежата за заштита од дискриминација остро реагира на новиот состав на Комисијата за заштита од ...
| | веќе видена | слични

“Науновски е познат на јавноста како редовен гостин во режимските телевизии, како голем негувач на ликот и делото на Никола Груевски и голем плукач на ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија доцна попладнево во рамки на 85. седница, со 62 гласа „за“ и еден против, ги избра Тони Науновски, Александар Даштевски, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Главна тема на владината седница денеска ќе биде олабавувањето на мерките воведени поради ковид пандемијата. Она што го предлага кризниот штаб е полицискиот ...
сите 615 | | | веќе видена

По првиот ден на посетата на премиерот Зоран Заев и македонската делегација во Брисел во пресрет на јунскиот ЕУ самит каде Северна Македонија сè уште се надева ...
сите 402 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 85 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ не прекинува со сомнителни тендери и воопшто не губи време. Иако повеќе Драги Рашковски како искусен тендераш, не е Генерален секретар во ...
сите 134 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 94 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Науновски и Даштевски се вдомија во Комисијата за заштита од дискриминација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: