Бегалци од воени подрачја го продолжија патот низ Македонија, економски мигранти убедени да го ослободат преминот


Граничниот премин за бегалци во неутралната зона меѓу Грција и Македонија во Идомени вечерва е отворен, и во Македонија се пуштени Сиријци, Ирачани и ...
| | веќе видена | слични

Седум касарни во Солун кои не се во употреба се претворени во привремени кампови за мигрантите како обид на грчката власти да го ослобди граничниот премин кај ...
| | веќе видена | слични

За Македонија е значајно што силите на Фронтекс ќе се распоредат на јужната граница. Со тоа проблемите со мигрантите ќе се намалат, но далеку од тоа дека веќе ...
| | веќе видена | слични

Грција го расчисти просторот околу пругите, каде речиси три недели кампуваа таканаречените економски мигранти. Останаа само транспарентите обесени врз жичаната ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Привремениот транзитен центар за бегалци во изминатото деноноќие беше мирна. За периодот од 24 часа во центарот пристигнале 4771 од кои 2068 биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Вицепремиерот Артан Груби побара од етничките Македонци да го поддржат премиерот Зоран Заев во текот на преговорите со Бугарија. Министерот за политички систем ...
сите 326 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 157 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Некогашниот селектор на Аргентина, Сезар Луис Меноти, беше клучниот човек кој придонесе Барселона да го купи Диего Марадона од Бока јуниорс. Меноти уште во ...
сите 142 | | | веќе видена

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бегалци од воени подрачја го продолжија патот низ Македонија, економски мигранти убедени да го ослободат преминот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: