СПМ: СДСМ во име на демократијата сака медиумите да ги стави под јарем


Социјалистичката партија на Македонија најостро се спротивставува на предложениот Закон за изменување и дополнување на Законот за аудио и аудиовизуелни ...
| | веќе видена | слични

Македонската медиумска асоцијација бара измени на Законот за медиуми и целосна деполитизација на Агенцијата и на Советот за аудио и аудиовизуелни услуги. Се ...
| | веќе видена | слични

Работните групи на партиите денеска се очекува да ги продолжат разговорите за медиумите. Ова прашање изминатата недела предизвика многу внимание и привремен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлозите на СДСМ ќе воведат комплетна цензура во македонските медиуми. Експертите, новинарите и граѓанскиот сектор со единствен став. Македонија има европски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По паузата за викенд на преговарачите на политичките партии за медиумите, утре се очекува разговорите за оваа проблематика да продолжат во Клубот на пратеници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 589 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 648 | | | веќе видена

Зар не може барем да се намалат средствата за украсување и дел од нив да се употребат за да се нахранат гладните, да се платат сметки на социјално загрозените, ...
сите 57 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 62 | | | веќе видена

Се што излегува на устата на Христијан Мицкоски е апсолутна, ноторна лага, како последните обвинувања дека викендот наводно Македонија се раскрчмувала, за на ...
сите 154 | | | веќе видена

Добитничката на Нобеловата награда за мир Надија Мурад изјави дека пандемијата на Ковид-19 ја зголеми трговијата со жени и родовото насилство, оставајќи го ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата на ТВ 21 посочи дека тој веќе четири години е предмет на најбрутална ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПМ: СДСМ во име на демократијата сака медиумите да ги стави под јарем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: