Попоски: Тероризмот не треба и нема да победи


Европската комисија сака да види успешно спроведени реформски приоритети по договорот од Пржино и фер избори во април во Македонија, па потоа можеме да дадеме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски, синоќа во Брисел оствари средба со еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За успешно спроведување на приоритетните мерки и организирање на успешни избори во Македонија во април идната година, разговарале синоќа во Брисел, министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 254 | | | веќе видена

Покрај онаа блоката која што денеска се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва од 18ч се блокираа ...
сите 326 | | | веќе видена

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 575 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски: Тероризмот не треба и нема да победи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: