ГРУЕВСКИ: Изградбата на индустриски зони е одличен потег кој дава резултати


Изградбата на ТИРЗ (Технолошко индустриски развојни зони) се покажа како одличен чекор бидејќи дава резултати во однос на намалување на невработеноста со ...
| | веќе видена | слични

Незаинтересираноста  на македонските компании да инвестираат во градба на свои произвиодствени погони во зоните е главната причина. Тука е дилемата што, ...
| | веќе видена | слични

Невладиниот сектор кој истражува колкава е државната помош за странските компании кои инвестираа во технолошко-индустриските развојни зони се уште немаат увид ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Расте извозот од технолошко-индустриските зони. Очекувањата се дека годината ќе биде завршена над проекциите што беа направени на почетокот од годината. Ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Оптимистички беа најавите дека Македонија и Бугарија не се далеку од постигнување договор, сметаат дел од бугарските медиуми откако така во јавноста ги ...
сите 571 | | | веќе видена

Се чекаа потврдите од деве одлучувачки држави, но официјалните резултати докажуваат дека Џо Бајден секако е новиот претседател на САД. Пенсилванија ја потврди ...
сите 349 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРУЕВСКИ: Изградбата на индустриски зони е одличен потег кој дава резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: