Честитка од градоначалникот на Струмица по повод светскиот ден на лицата со хендикеп


Светскиот ден на лицата со попреченост денеска на своите сограѓани кои имаат хендикеп им го честиташе градоначалниккот на општина Струмица, Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација на СДСМ од Прилеп денеска на прес конференција а по вчерашната посета на премиерот Никола Груевски и пуштањето во употреба на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Вчерашната посета на премиерот во заминување Никола Груевски во Прилеп остави многу неодговорени прашања за граѓаните од ранливите категории. По кои и какви ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост, упати честитка до луѓето коишто го одбележуваат овој ден. Во честитката ...
| | веќе видена | слични

Од месец јуни оваа година, до денеска, државата се уште нема исплатено ниту денар на фирмите коишто вработуваат инвалидни лица, што е недозволиво и крајно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранието вечерва со 53 гласови за, 26 воздржани и ниту еден глас против, ги изгласа измените во Законот за заштита на населението од заразни болести, со кои ...
сите 577 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 224 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Македонија до крајот на годинава и ...
сите 328 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитка од градоначалникот на Струмица по повод светскиот ден на лицата со хендикеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: