Мотоциклист повреден во Кисела Вода


2 копии
8 копии

Две малолетнички, Франческа (16) и Елена (17) загинаа во тешка сообраќајка во неделата, пет минути по полноќ, на патот Пула – Фажанa, додека четворица млади се ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска се случи сообраќајна несреќа во која загинаа две девојки а повредени се уште 6 лица. 18 годишната девојка која возела имала 0,26 промили алкохол ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Две лица се загинати, четири се тешко и две полесно повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчеравечер на патот Пула – Фажана, соопштиле од истарската ...
| | веќе видена | слични

Две лица ги загубиле животите, четири се здобиле со тешки, а две со полесни телесни повреди при сообраќајна несреќа која се случила вчеравечер на патот Пула – ...
| | веќе видена | слични

Две девојки на возраст од 16 и 17 години загинале, а шест се повредени во страшна сообраќајка која се случила вчеравечер на патот Пула-Фажана во Хрватска, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мотоциклист повреден во Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: