Мурињо: Сакам Арсенал да испадне од ЛШ!


Тимот од Автокоманда последен во групата Д пред „дербито на дното“ кај Елверум во последното коло По веќе видено сценарио, и тоа во четири наврати претходно, ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Металург забележаа уште еден пораз во групата од Лигата на шампионите, во последниот настап пред своите гледачи од данскиот Скјерн (24-25) и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ракометната Лига на шампионите овој викенд беше комплетирано 9.коло. Во групите А и Б (поквалитени) остануваат да се одиграат уште пет кола, а по триумфот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометарот на Металург, Филип Талески се најде во изборот на ЕХФ за еден од најубавите пет погодоци на 9. коло од Лигата на шампионите. Талевски против ...
| | веќе видена | слични

Кога нема победи има големи и мали порази. Има големи очекувања и мали изненадувања… 1.„Малите“ од Металург Уште еден „минималец“ влезе на контото на Металург ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 427 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 376 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 358 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо: Сакам Арсенал да испадне од ЛШ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: