Туск: Мигрантската криза бара глобален одговор

2 копии
2 копии

Брзата интеграција во евро и евроатланските структури е неопходност за зголемувањето на безбедноста во земјите од регионот, порача претседателот Ѓорге Иванов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партиите во Македонија да ги отворат вратите за интеграција и да ги надминат проблемите вклучувајќи го и оној за името со Грција, истакна потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот потпретседател Џо Бајден во Загреб се сретна со лидерите од Југоисточна Европа сигнализирајќи зголемен интерес за Балканот. Посетата на Бајден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Перспективата за членството во ЕУ и НАТО е важна за земјите од југоисточна Европа поради тоа што ги мотивира на спроведување на реформи и ги чува мирот и ...
| | веќе видена | слични

Иванов нагласи дека во моментов регионот и цела Европа се оптоварен од прашањата со мигрантската криза и бегалците. Брзата интеграција во евро и евроатланските ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск рекол во Загреб дека за него нема никакви сомненија дека иднината на Западен Балкан е во Европската унија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туск: Мигрантската криза бара глобален одговор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: