Зошто вечерва Камениот мост засвети портокалово?


3 копии

Националниот совет за родова рамноправност спроведува кампања чија цел е ратификација на Конвенцијата на Совет на Европа (Истанбулска конвенција) за заштита од ...
| | веќе видена | слични

На светско ниво секоја трета жена во текот на својот живот страда од некој вид на насислтво. Подигнување на свеста против семејното насилство, како грубо ...
| | веќе видена | слични

Форумот на жени при Општинската организација на СДСМ од Прилеп, како дел од кампањата „16 денови женски активизам“, во следните 15 денови ќе подарува сини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто вечерва Камениот мост засвети портокалово?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: