Груевски: Македонија е поволна бизнис дестинација за инвеститори од Кина


Македонската економија е отворена за инвестиции од кинески бизнисмени – истакна премиерот Груевски на 4-тиот Самит на шефови на влади на земјите од централна и ...
| | веќе видена | слични

Во општина Чешиново Облешево денеска беше потпишан меморандум за соработка помеѓу оваа општина и општината Болдести Чаени од Романија. Меморандумот го потпишаа ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии
2 копии

Република Македонија е цврсто определена и дава поддршка на процесот 16+1 и интересот за нашето натамошно вклучување во инфраструктурните проекти кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попоски ја повтори цврстата поддршка на Република Македонија на процесот 16+1 и интересот за нашето понатамошно вклучување во инфраструктурните проекти кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 510 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 38 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Македонија е поволна бизнис дестинација за инвеститори од Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: