(ФОТО) Македонска пејачка на свадбата на Северина и Игор!


Младенците Северина и Игор излегоа од семејната куќа на Којиќи испратени со голема помпа и се сместија во накитениот„стокец“. Овој нивен потег воодушеви ...
| | веќе видена | слични

Северина веќе почна да се однесува како вистинска српска снаа. Имено пејачката реши заедно со сопругот Игор Којиќ да живеат во куќата на свекорот и свекрвата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Медиумите се полни со приказни за гламурозната свадба на Северина и Игор Којиќ. Се претресуваа и најситни детали, но на социјалните мрежи се појави и една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека сите скопјани на возраст од над 40 години, кои до крајот на април се пријавиле за вакцинација ги добиле своите ...
сите 530 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 320 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 262 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 410 | | | веќе видена

СДСМ и институциите што ги предводи, посветено работат за непречено одвивање на масовната имунизација на населението против коронавирусот, добавување на нови ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Македонска пејачка на свадбата на Северина и Игор!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: