Можни инциденти на јужната граница, мигрантите стануваат сѐ понервозни, доаѓаат нови 7.000 бегалци


Веќе трета ноќ околу 700 мигранти главно од Иран чекаат на меѓуграничниот простор меѓу Македонија и Грција и не сакаат да се вратат назад. Тие стануваат сѐ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поголема безбедносна соработка во регионот и размена на чуствителни податоци и брза интеграција на сите земји е неопходна за да се зголеми сигурноста, порача ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безбедносните прашања не се поттикнати само од настаните во Париз, туку на многу места на планетава се случуваат агресивни чинови кои се израз на одредени ...
| | веќе видена | слични

Уривањето на рускиот воен авион од страна на Турција претставува опасна ситуација, но сите мора да останат со „студени глави“ и да се насочат кон борба против ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со цел справување и сместување на мигрантите, Грција од Европската комисија досега добила 30 милиони евра од буџетската линија, додека неформалната Влада на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 385 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можни инциденти на јужната граница, мигрантите стануваат сѐ понервозни, доаѓаат нови 7.000 бегалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: