Белгиската полиција трага по најмалку две опасни лице, едно можеби со самоубиствен појас


Белгиската полицијата трага по најмалку две лица од кои едното најверојатно има појас кој го носат исламистичките бомбаши самоубијци или бомба слична каква што ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната полициска агенција Интерпол во својата интернет база на податоци објави податоци и потерница за главниот осомничен во врска со париските атентати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белгиските власти соопштија дека во неделата извршиле низа претреси на повеќе локации во Брисел за да спречат напади во градот слични на оние во Париз на 13-ти ...
| | веќе видена | слични
16 копии
7 копии

Министерот за надворешни работи на Кралството Белгија, Дидие Рејндерс, во интервју за американската телевизиска мрежа “Еј-Би-Си Њуз” порача дека Белгија е во ...
| | веќе видена | слични

Училиштата и најголемиот дел од метро-линиите денеска повторно работат во Брисел откако во градот беше прогласена состојба на највисока тревога по нападите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 376 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белгиската полиција трага по најмалку две опасни лице, едно можеби со самоубиствен појас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: