Двојното зголемување на казните за медумите може да ги згасне порталите


Наспроти амбициозната изјава на Ванхауте, претставници на медиумите денеска изнесоа несогласување со начинот на изгласување на измените во Изборниот законик ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После неколкудневна пауза денес во Клубот на пратеници преговарачите тимови продолжуваат да разговараат за реформите во медиумската сфера Работните групи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По неколкудневна пауза, откако посредникот Питер Ванхауте замина во Брисел, денеска во Клубот на пратеници продолжуваат разговорите за постигнување на договор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белгискиот олеснувач во преговорите на работните групи на политичките партии Питер Ванхауте, и реакциите од медиумската заедница, ја разгледува можноста ...
| | веќе видена | слични

По неколкудневна пауза денеска во Клубот на пратениците треба да продолжат разговорите за прашањата поврзани со медиумите. Олеснувачот Питер Ванхауте деновиве ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатиот петок, кога партиите требаше да постигнат договор за регулација на медиумите, како краен рок, ВМРО-ДПМНЕ за прв пат доставиле предлози на ...
| | веќе видена | слични

Работните групи за медиумската сфера денеска и утре нема да имаат средби. Наредната средба, најверојатно, ќе се одржи в среда, а рокот за да се постигне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојното зголемување на казните за медумите може да ги згасне порталите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: