Јанева доби преглед за 35 предмети, но не и за „Пуч“


2 копии
2 копии

Ќе биде ли ставен предлог законот за јавна обвинителска служба на првата наредна седница на Владата како што инсистира специјалната обвинителка Катица Јанева ...
| | веќе видена | слични

Од Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите вчера соопштија дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кој од предметите кои произлегуваат од прислушуваните разговори прв ќе биде на маса во Специјалното јавно обвинителство ќе се знае до крајот на неделата. ...
| | веќе видена | слични

Специјалната обвинителка Катица Јанева сe уште не може да ги избере истражителите и административниот кадар, бидејќи сe уште не е донесен законот за ...
| | веќе видена | слични

Ви го пренесуваме соопштението во целост добиено од Специјалното Јавно обвинителство На 19.11.2015 година до средствата за јавно информирање доставивме ...
| | веќе видена | слични

Јанева потврди дека го добила одговорот од јавното обвинителство и во тек е анализа на доставените податоци. Тимот на специјалната обвинителка ќе одлучува кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, кој, меѓу другото, спречува споделување на доверливи информации на лица кои не ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 160 | | | веќе видена

Мултимилионската инвестиција и електричниот автомобил „E-Go“ кој ќе се произведува во ТИРЗ во Тетово е нашиот влог за идните генерации, објави денеска ...
сите 122 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 417 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Рускиот дипломат Михаил Улјанов ги повика Обединетите нации да интервенираат за да се осигура безбедноста на украинската нуклеарна централа Запорожјe, која е ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанева доби преглед за 35 предмети, но не и за „Пуч“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: