Раул Гонзалес пред мечот со Барса: Треба да бидеме на нивото како против Киелце

РК Вардар во недела ќе одигра еден од најважните дуели од групата од Лигата на шампионите, откако во Скопје ќе гостува европскиот шампион Барселона, екипа која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Немаат спас Вардарки од актуелниот европски првак Будуќност, со кого и во третата сезона во Лигата на шампионите ќе мора да ги измерат силите пред Ф4 во ...
| | веќе видена | слични

Ракометарките на Вардар денеска го добија распоред на натпреварување во главната фаза од ракометната ЛШ. Според распоредот кој го направи Европската ракометна ...
| | веќе видена | слични

Екипата на ЖРК Вардар ќе ја почне главната фаза од Лигата на шампионите со домашен натпревар против романскиот состав ЦСМ Букурешт, по што ќе следи гостување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 284 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена

Повеќе од 100 израелски војници загинаа од почетокот на израелската копнена офанзива во Газа. Утрово тројца од четворицата загинати војници загинале во борби ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раул Гонзалес пред мечот со Барса: Треба да бидеме на нивото како против Киелце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: