Македонија бара грчка поддршка за преговори со ЕУ

2 копии
3 копии
3 копии
13 копии

Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски испрати писмо до својот грчки колега Димитрис Друцас во кое побара поддршка од Република Грција за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски, во писмо упатено до својот грчки колега Димитрис Друцас, побара поддршка за почеток на пристапни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 257 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за ...
сите 257 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 182 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 179 | | | веќе видена

Да не се пијат антибиотици неконтролирано. Има сосема доволна количина лекови за третман на пациенти со Ковид-19. Ова не е болест за која има еден специфичен ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија бара грчка поддршка за преговори со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: