Фудбалска Романија не памети ваков расплет: Од 1-0 до 3-2 за само четири минути! (ВИДЕО)


Стеауа славеше со 5-3 и така стигна до третото место на табелата во Лига, а вечно ќе се памети интервалот од 26-та до 30-та минута на оваа средба. Домаќините поведоа уште во првата минута преку Бревелд и се чинеше дека нема да имаа проблеми на оваа средба, но кон средината на првиот дел паднаа дури четири гола за четири минути! Доман и Мартинс погодија за гостите во 26-та и 28-та минута и така успеаја да направат пресврт, но Стеауа благодарение на Станчи и Тадеу ја врати предност со головите во 29-та и 30-та минута. Кон почетокот на вториот дел Ботошани изедначи на 3-3, а во периодот од 68-та и 72-та минута Стеауа ги разреши сите дилеми околу победникот.
| | веќе видена | слични

Во Каталонија Кубан уште еднаш покажа дека е крајно незгоден противникот и лесно можеше да стигне до победа, но падот на концентрацијата во последните минути од средбата ги чинеше пораз од 72-68. остите на десет секунди до крајот имаа три слободни фрлања за изедначување, Делејни реализираше само едно, но топката по промашеното трето слободно фрлање повторно му припадна на Кубан, а Дрејпер аматерски го изведе уфрлувањето од страна, бидејќи Саторански му ја одзеде топката и брзо беше фаулиран. Тој ги погоди и двете слободни фрлања, со што стави точка на натпреварот. Во таборот на Барселона најдобар беше Анте Томиќ со 16 постгнати поени и седум асистенции, а кај гостите предничеа Драпер со 20 и Делејни со 18 постигнати поени. Црвена звезда славеше со убедливи 90-79 на гостувањето кај Баерн во Минхен, но гостите од Белград убедливата разлика ја направија во последните три минути од средбата, бидејќи до тој момент водеа со само два поени разлика (77-75). Убедливо најдобар поединец на паркетот беше Кинси Милер со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави ...
сите 465 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалска Романија не памети ваков расплет: Од 1-0 до 3-2 за само четири минути! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: