Градот замириса на оцет - почна борбата против загаденоста на воздухот


Прскањето на скопските улици е причината за намалување на загадувањето во градот. Првиот човек на Скопје смета дека секојдневното нанесување на калциум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Скопје конечно можат да дишат со полни гради. По подолг период концентрацијата на ПМ 10 честичките е во нормалните граници. Ако пред неколку денови ...
| | веќе видена | слични

За да се видат ефектите потребно е да се прска на улиците во целиот град и во подолг период, па да се анализираат реакциите на мерните места. Само во ваков ...
| | веќе видена | слични
21 копии
повеќе

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 346 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 161 | | | веќе видена

Во ноември во Софија планирана е средба на премиерите на Македонија и на Бугарија Зоран Заев и Бојко Борисов. Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на ...
сите 193 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градот замириса на оцет - почна борбата против загаденоста на воздухот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: