Тешка кражба во „Македонски пошти“- Битола

Од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба во „Македонски пошти“-Битола, при што насилно од сефот се одземени околу 53.500 денари, соопшти денеска МВР. Кражбата вчера во 07,00 часот во СВР-Битола, ја пријавил вработен во „Македонски Пошти“-Битола. МВР во соопштението појаснува дека сторителот со подесен предмет го отстранил катанецот од металната решетка од влезната врата во поштата, влегол внатре, делувал на бравата на горната врата од сефот, го отворил, ги одзел парите и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 09.11.2015 година во с.Инџиково-скопско непознат сторител влегол преку незаклучената врата во куќа сопственост на Л.Б.(45) и одзел лап топ, ловџиска пушка и околу 40.000 денари по што го напуштил местото на настанот. Се работи на целосно расчистување на случајот. loading...
| | веќе видена | слични

Вчера во скопското село Инџиково непознат сторител ја ограбил куќата на 45-годишниот Л.Б..Крадецот влегол преку незаклучената врата и одзел лаптоп, ловечка пушка и околу 40.000 денари по што избегал.Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Дневниот билтен на МВР денес ја донесе информацијата дека на 09.11.2015 година, поточно утринава околу 03,00 часот од Ургентен Центар-Скопје пријавено е дека кај нив е донесена И.Н.(19) од Битола со повреди од пад од втор спрат од зграда на ул.„Бранислав Нушиќ“. Девојката се здобила со тешки телесни повреди. Цитирајчи го написот од МВР дел од порталите информираа дека настанот се случил во Битола, а дел дека истиот се случил во Скопје. Во текот на вчерашниот ден пак, биле пријавени две поголеми кражби. Во селото Буково кое се наоѓа во непосредна близина на градот, непознат сторител со прекачување преку прозорец влегол во куќа сопственост на В.П.(59) и извршил тешка кражба при што одзел 33.500 евра, 3000 долари, 6.500 денари и златен накит стекнувајќи се со противправна имотна корист од 2.350.000 денари. Од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба во „Македонски пошти“-Битола, при што насилно од сефот се одземени околу 53.500 денари, соопшти денеска МВР.Кражбата вчера во 07,00 часот во СВР-Битола, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Крадец скршил стакло на автомобил и украл пиштол, документи и клуч. Како што соопшти полицијата, во неделата, во Скопје, на бул.„Киро Глигоров“ непознат сторител со кршење на стакло од врата на атомобил „БМВ“ со словенечки регистерски ознаки извршил тешка кражба. Тој украл торба во која имало лични и службени документи, еден пиштол кој сопственикот го поседувал со дозвола и еден клуч од возило. Потоа избегал. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
5 копии

Во неделата, во селото Буково, битолско, од куќа, украдени се евра, долари, денари и злато, во вредност од речиси 2,5 милиони денари, соопшти полицијата. Имено, во неделата, во село Буково, битолско непознат сторител со прекачување преку прозорец влегол во куќа сопственост на В.П.(59) и извршил тешка кражба. Тој украл, 33.500 евра, 3.000 долари, 6.500 денари и златен накит стекнувајќи се со противправна имотна корист од 2.350.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. The post Милионска кражба во битолско appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Скопје на бул.„Киро Глигоров“ вчера непознат сторител со кршење на стакло од врата на патничко моторно возило „БМВ“ со словенечки регистерски ознаки извршил тешка кражба при што одзел торба во која имало лични и службени документи, еден пиштол кој го поседувал со дозвола и еден клуч од возило, по што го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
11 копии

Во битолското село Буково вчера непознат сторител со прекачување преку прозорец влегол во куќа сопственост на В.П.(59) и извршил тешка кражба при што одзел 33.500 евра, 3000 долари, 6.500 денари и златен накит стекнувајќи се со противправна имотна корист од 2.350.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Од куќа во битолско украдени пари и накит вредни околу 38.000 евра. Тешката кражба се случила вчера во село Буково-битолско. Непознат сторител со прекачување преку прозорец влегол во куќа сопственост на В.П.(59) одзел 33.500 евра, 3000 долари, 6.500 денари и златен накит стекнувајќи се со противправна имотна корист од 2.350.000 денари или околу 38.000 евра. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Непознат сторител извршил тешка кражба во „Македонска пошта“ во Битола. Од насилно отворен сеф биле одземени 53.500 денари. Како што потврдуваат од Министерството за внатрешни работи, кражбата била извршена во саботата, а била пријавена од вработен во „Македонска пошта“. Кражбата била извршена така што провалникот со поднесен предмет го извадил катанецот од металната решетка од влезната врата во Поштата, а кога влегол во просториите тој ја отворил бравата од горната врата на сефот. Откако ги одзел парите провалникот незабележен од никого ја напуштил поштата. (Љ.С.)
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави ...
сите 465 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка кражба во „Македонски пошти“- Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: