„Црвено-црните“ со неочекуван пораз од Колдинг

По неколкунеделната пауза поради европските обврски струмичани го имаа второто регионално гостување и се вратија со уште еден пораз, веќе седми во низа, овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И во седмиот натпревар во својата дебитанската сезона во СЕХА лигата, екипата на Макс Струмица не успеа да дојде до триумф. Струмичани, овој пат, загубија и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Црвено-црните“ со неочекуван пораз од Колдинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: