Вардар се врати на врвот на табелата

Дуелот од 11. коло во Првата македонска фудбалска лига меѓу Металург и Шкупи во недела од 13:30 часот ќе се игра на Градскиот стадион во Велес. Ова е денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Попладнево низ терените во Македонија се одиграа реванш натпреварите од осминафиналето на Купот во кои фаворитите уште еднаш ја потврдија својата улога и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар се врати на врвот на табелата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: