Иселена демократија


Една од работите поради кои е „заглавен“ Изборниот законик е несогласувањето околу тоа како ќе гласа дијаспората. Старите велат, отишол волот, се тепаат за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Решението за дијаспората може да биде од корист само за партиите кои се договориле, но не и за македонската заедница која живее во странство, вели во интервју ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе се бираат тројца пратеници од една изборна единица во дијаспората, но ако се повторат резултатите од минатогодишните избори, невозможно е да има цензус за ...
| | веќе видена | слични

НОВА ЗАШТИТНА МЕРКА ОД ИЗБОРНИ ИЗМАМИ Покрај името и личните податоци на избирачот, во новиот избирачки список за кој завчера се договорија четирите партии, ...
| | веќе видена | слични

Ваквиот предлог и фотографијата да стои како личен податок на гласачот за идните избори бил договорен од вчерашната работна група задолжена за имплементација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 436 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 287 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претставникот од ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, во вечерашното гостување во телевизија Телма, најави дека гласачите на „Левица“ во вториот круг ќе ги поддржи ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иселена демократија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: