Американска амбасада: Загрижени сме поради одлуката на Советот на јавни обвинители


Со реакција за одлуката на Советот на јавни обвинители да одобри само седум од 14 кандидати за помошници-обвинители излезе и Американската амбасада во ...
| | веќе видена | слични

Безмалку сите настани што внесоа напнатост на политичката сцена изминатава недела ќе се прелеат во агендата на утрешниот ден, пишува агенцијата Мета. Посета на ...
| | веќе видена | слични

Доаѓањето на Јоханес Хан еврокомесарот за проширување на ден пред именувањето на министрите и нивните заменици не е случајно, смета политикологот Алберт ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ч етирите политички партии се договорија за преостанатите обвинители од тимот на специјалната обвинителка Катица Јанева, јавуваат македонските медиуми, пишува ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Писмо со потписите на ВМРО ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА ќе биде испратено до Советот на јавни обвинители и Уставниот суд, потврди олеснувачот во преговорите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американска амбасада: Загрижени сме поради одлуката на Советот на јавни обвинители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: