СДСМ утре ќе го чествува споменот на ослободителите

Вчера, делегации на Општинскиот Сојуз на борци на НОВМ,предводена од претседателот Ајредин Мемеди,делегација на Здрузение на пензионери-Струга предводена од ...
| | веќе видена | слични

Гордо простумејќи пред спомениците и бистите на сите оние кои себе си се вградија во оваа наша македонска биднина, градот – првоборец, денеска, одважно им се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Делегации на Владата на Република Македонија, Собрнаието, како и на Градот Скопје по повод празникот 11 Октомври, денеска положија цвеќе пред Споменикот на ...
| | веќе видена | слични

Во центарот на Прилеп вечерва се одржа централната прослава по повод 74-годишнината од почетокот на народното востание за ослободување на Македонија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Делегација на Советот на Град Скопје, во чест на големиот македонски државен празник 11-ти Октомври, денеска положија цвеќе пред Споменикот на Методија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 162 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 221 | | | веќе видена

За 23 Октомври кој во земјава се празнува како Ден на македонската револуционерна борба, кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 164 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 157 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ утре ќе го чествува споменот на ослободителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: