Ќе се градат нови патишта


11 копии
11 копии

Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Александар Стојановски денеска направија обиколка на ...
| | веќе видена | слични

– Се работи за рехабилитација и асфалтирање на делницата од влезот во Кочани во должина од 1.200 метри во вкупна вредност од 8,5 милиони денари. Работите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инфраструктурните проекти продолжуваат со засилено темпо. Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски истакна дека се започнува со тендерска постапка за ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Tретина од тестираните во Црна Гора се позитивни на коронавирусот. За 24 часа во Црна Гора се регистрирани 230 нови случаи, објави денес Институтот за јавно ...
сите 757 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 133 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 59 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска се сретна со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (СРС) Мајлинда Брегу, која ја посети нашата земја, како ...
сите 292 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не донела одлука дали во основните училишта ќе профункционира целодневен престој за децата кои физички ќе ...
сите 571 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се градат нови патишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: