Не ми треба Роналдо или Меси


2 копии

Нема да биде реализиран ниту еден трансфер без моите очи. Се е како што треба, не ми треба ништо повеќе, изјави германскиот стручњак. Новиот предводник на Ливерпул, Јирген Клоп го привлече вниманието на фудбалската јавност и со изјавата дека не сака да ги има на располагање услугите на Кристијано Роналдо или тие на Лионел Меси. Сега е време за работа, да се фатиме за работа. Јас не сум човек кој сонува. Не го сакам Кристијано Роналдо или Лионел Меси. Не сакам сите фудбалери да бидат во мојот тим. Јас ги сакам само тие кои ги имам на располагање. Јас донесов одлука поради овие фудбалери. Сега ќе се фатиме за работа. Не сакам да трошам пари кои клубот ги нема. Не сакам да задржувам фудбалер кој не сака да игра за Ливерпул. Треба да работам цел ден со овие фудбалери. Нема да биде продаден ниту еден фудбалер ако јас сакам да работам со тој фудбалер. Нема да биде продаден и покрај добрата понуда. Нема да биде реализиран ниту еден трансфер без моите очи. Се е како што треба, не ми треба ништо повеќе, изјави ...
| | веќе видена | слични

Иако сега важи за еден од најдобрите голгетери во фудбалска Европа, постоеше време кога Роберт Левандовски не можеше прецизно да ја погоди противничката мрежа. Полскиот ас засега постигна 22 гола за 14 натпревари одиграни во националниот дрес и дресот на Баерн Минхен, но не секогаш беше толку извонреден. Во 2010 година, тогашниот менаџер на Борусија Дортмунд, Јирген Клоп го донесе младиот играч од Лех, но Левандовски не се снајде добро на почетокот на својата будеслигашка кариера. Во неколку наврати не успеа да постигне „чист“ гол по што беше на мета на навивачите. Еден лут навивач направи комично видео во кое тој, во улога на Левандовски, не може да го погоди ниту креветот, а камо ли мрежа широка нешто повеќе од седум метри.
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарение на неговиот погодок кој го постигна во квалификацискиот дуел против селекцијата на Ирска, репрезентацијата на Полска обезбеди директен пласман на Европското првенство во Франција, а на последните четри натпревари постигна 12 погодоци. Новиот предводник на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Јирген Клоп, е убеден дека е најзаслужен за напредокот на полскиот интернационалец од редовите на Баерн (М), Роберт Левандовски. Благодарение на неговиот погодок кој го постигна во квалификацискиот дуел против селекцијата на Ирска, репрезентацијата на Полска обезбеди директен пласман на Европското првенство во Франција, а на последните четри натпревари постигна 12 погодоци. Најголемата сатисфакција е кога ќе ангажираш еден фудбалер како Левандовски од Полска, од некој мал клуб и кога ќе видиш како игра моментално за неговиот клуб. Постои невидена разлика помеѓу тој фудбалер и овој фудбалер кој денес игра за Баерн (М). Не можам да кажам дека само јас имам удел во неговиот напредок, но можам да кажам дека имам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп пред германските медиуми вети дека нема намера во блиска иднина на купува фудбалери од својот поранешен клуб, Борусија Дортмунд. Веднаш со неговото доаѓање на „Енфилд“ медиумите на Островот почнаа да шпекулираат дека Германецот ќе се обиде да ги донесе во Ливерпул Марко Ројс, Илкај Гундоган, Обамејанг и Суботиќ. „Немам никаква намера да ги донесам ѕвездите на Борусија во Ливерпул. Не ме интересира колку пати ќе ми бидат дадени на располагање во јануари. Во моментов е почеток на октомври и јас незнам ни колку натпревари треба да изиграм до тогаш. Прво треба да ги погледнам играчите кои ги имам во тимот“, изјави Клоп за „Билд“.
| | веќе видена | слични

Новиот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп веднаш се фати за работа на Енфилд и скрои трансфер листа од потенцијални засилување. На врвот се наоѓа фудбалерот на Порто, Рубен Невес кој според англиските медиуми е голема желба на Жозе Мурињо и италијанскиот калчолигаш Милан. Трансферот на Невес во редовите на „црвените“ германскиот стручњак сака да го комплетира во зимскиот преоден рок. На трансферот листата од Клоп се наоѓаат напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер Ерик Аубуменајнг и полскиот репрезентативец Роберт Левандовски. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Новиот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп, ќе се обиде на Енфилд да го донесе фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски. Менаџерот на 27 фудбалер изјави дека неговата иднина не е во германскиот шампион навестувајќи ја можноста за напуштање на Алијанц Арената што ќе се обиде да го искористи Клоп за нова меѓусебна соработка по онаа во Борусија Дортмунд.
| | веќе видена | слични

Ангажманот на германскиот стратег Јирген Клоп предизвика голема еуфорија во фудбалска Европа, и многумина очекуваат дека токму тој ќе успее да го „воскресне“ Ливерпул и да го врати на победнички стази. Според информациите, Клоп сака повторно да соработува со одличниот напаѓач на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, со кој имаа заедничка соработка во Борусија Дортмунд. Левандовски е во одлична форма оваа сезона и на седум бундеслигашки натпревари постигна дури 12 погодоци. Германскиот тренер беше клучен фактор за развојот на кариерата на Левандовски, а според информациите иднината на полскиот напаѓач не е во Баерн Михнен. Тој четири сезони настапуваше во тимот од Дортмунд, и одигра вкупно 186 натпревари постигна 103 погодоци.
| | веќе видена | слични
2 копии

Јирген Клоп потпиша тригодишен договор со клубот од „Енфилд” и така им ја врати надежта на навивачите на Ливерпул дека клубот повторно ќе се врати на старите патеки. Поранешниот тренер на Борусија Дортмунд нагласи дека при купувањето на нови играчи неговиот збор ќе биде прв и последен, а наводно прв на листата е Роберт Левандовски. „Немам толкава самодоверба да мислам дека јас сум најзаслужен за напредокот на Левандовски, но секако дека имав влијание“, изјави Клоп. Левандовски игра нестварно на почетокот од новата сезона, тој во 13 натпревари за Баерн Минхен и селекцијата на Полска, постигна 21 гол. Поради тоа во моментов изгледа како невозможна мисија за Ливерпул да го донесе во своите редови, иако покрај финансиите сега има уште еден адут во ракавот, а тоа е Јирген Клоп.
| | веќе видена | слични

Само што дојде Јирген Клоп на клупата на Ливерпул, започнаа шпекулациите за нови засилувања.. Претходно соработуваа во Борусија Дортмунд, сега е можно истото да го направат и во составот од „Енфилд“. Станува збор за играчот на Баерн Минхен, полскиот интернационалец Роберт Левандовски кој оваа сезона се наоѓа во една фантастича голгетерска форма. Желбата за напредок е најважна во работата на Клоп. Најголемо задоволство е да ангажира еден анонимен млад играч и гледа како се развива во еден од најдобрите на светот. „ Не сум само јас заслужен за напредокот на Левандовски во неговата кариерата, но имав голема улога “, рече Клоп. Левандовски од минатата година за баварскиот клуб има вкупно 38 натпревари и 29 постигнати голови. Во периодот од 2010-2014 год. за „милионерите“ забележа учинок од 131 меч и 74 погодоци.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 889 | | | веќе видена

Позицијата на Макрон да го блокира пристапувањето на нови членки на Унијата е целосно оправдана, смета бугарскиот европратеникот Иво Христов, кој целосно ги ...
сите 464 | | | веќе видена

Во периодот од 2018 и 2019 година, Бојан Јовановски, осомничен во аферата „Рекет“, во Бирото за индустриска сопственост се обидел и делумно успеал да заштити ...
сите 193 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не ми треба Роналдо или Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: