Слободно и ти кажи НЕ на насилството!

2 копии

Во Македонија во периодот од јануари до септември годинава се регистрирани околу 598 жртви на насилство од кои околу 374 се жени, 79 мажи и 45 деца. Секоја ...
| | веќе видена | слични

По повод денешниот Меѓународен ден против семејното насилство многу домашни јавни личности и претставнички на невладиниот сектор, во центарот на Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слободно и ти кажи НЕ на насилството!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: