С. Кореја: Не провоцирајте, пак ќе нападнеме!

2 копии
2 копии

Пекинг со години дипломатски и економски го поддржува изолираниот и сиромашен сосед. Сепак, ниту односите меѓу Кина и Северна Кореја не се без проблеми. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужнокорејскиот Парламент усвои денеска резолуција со која го осуди севернокорејскиот артилериски напад врз јужнокорејскиот остров Јонпјеонг што се случи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

С. Кореја: Не провоцирајте, пак ќе нападнеме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: