Котевски: Не се работи за контрола на А1 Телевизија

3 копии

Полициски екипи ги блокираа влезовите на Националната телевизија „ А1“ пред околу три часа и ја затворија главната капија. Во моментов сите вработени во „А1“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Скопје - Министерството за внатрешни работи постапува по барање за асистенција од страна на финансиската полиција и управата за јавни приходи, за контрола на ...
| | веќе видена | слични

Се почнало откако финасиската полиција влегла во контрола на фирми кои се регистрирани на иста адреса на која е и телевизијата. Вработените велат дека не им ...
| | веќе видена | слични

МВР: Котевски- Полицијата постапува по барање на финансиска полиција за контрола Официјален претставник на МВР изјави вечерва дека полицијата што е присутна ...
| | веќе видена | слични

Граѓани, меѓу кои има и претставници на опозиционите партии, го пробија полицискиот кордон пред А1 телевизија и влегоа во студиото на телевизијата од кое се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 549 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 325 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 44 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 287 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура бара Владата да ја повлече одлуката за почеток на второто полугодие со физичко присуство и барем во ...
сите 126 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Котевски: Не се работи за контрола на А1 Телевизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: